Říjen 2014

Seznamka

29. října 2014 v 17:08 | Reka
Ahoj, lidičky. Dneska jsem brouzdala po netu a našla jsem tam super stránku. peoplelovepeople.com
Je to normální seznamka, kde je spousta lidí ve stejným věku. Kromě toho je tam chat, zpovědnice(něco jako poradna) a povídky. Hned co jsem se zaregistrovala mi napsalo hodně kluků. Nejvíc kluků je tam asi z Prahy.

Jak jste na tom vy, také jste zaregistrováni na nějaké seznamce?


Jinak jak se mám celé prázdniny? Celkem dobře, hlavně jsem si odpočinula od školy. Včera jsem byla s pár lidičkami od nás ze třídy fotit památky v Liberci kvůli úkolu z češtiny. Brzo vám je sem dám. Tak to je asi vše, mějte se fajn.Usmívající se

Dům radovánek, díl I.

26. října 2014 v 17:01 | Reka |  Knihy a jejich příběhy
Autor: Edith Whartonová
Počet stran: 247
Kde jsem jí sehnala: knihovna
Kde jí seženete: klik
Mé hodnocení: 7/10
I S B N: 978-80-7475-036-6

Dům radovánek, díl I.

Příběh: Poté, co nevdané ženě Lily zemře matka, navštíví Lily svojí přítelkyni Judy Trenorovou. Ocitne se ve společnosti bohatých lidí. Snaží se získat bohatého Percyho Gryce. Ten ale couvne zpátky, když zjistí, že Lily hraje karty o peníze. Lily také potká svého dlouholetého známého Lawrence Seldena. Oba k sobě něco cítí. Selden ji chce požádat o ruku, ale ona mu naznačuje, že si ho nevezme, protože je chudý. Lily se odstěhuje ke své tetě. Dluhy z karet Lily připomínají, že by si měla najít nějakého sponzora. Do oka jí padne Judyin manžel pan trenor. Ten jí vypíše šeky, kterými zaplatí Lily své dluhy, ale něco od Lily za to chce. Lily dostane i nabídku k sňatku od bohatého Rosedalea, ale odmítne. Dozví se, že Selden odplouvá na lodi směřující do Havany a Západní Indie. Vzápětí dostane nabídku na plavení po Středozemním moři.

Chodila bych s mladším klukem?

19. října 2014 v 19:47 | Reka |  Postřehy & úvahy
Co mě k takovéto úvaze vlastně vedlo? Vzpomínka na to, jak jsem jednou šla s kamarádkou do města. Přímo před námi byly dvě děti kluk a holka a držely se za ruce. Byly hodně roztomilé a svou myšlenku jsem řekla i své kamarádce. Ona si je prohlédla a řekla: "Já je znám. Ta holka chodí do devítky a ten kluk je její a je to šesťák."

Teď konečně můj názor. Chodila bych s mladším klukem? Má odpověď zní: "možná." V hlavě vzpomínám na další vzpomínku. Byla jsem s táborem v Chorvatsku. Bylo mi patníct. Seznámila jsem se tam s Dominikem. Vypadal tak na dvanáct, ale ve skutečnosti mu bylo čtrnáct. Byl nehorázně vtipný. V moři jsme spolu pořád flirtovali. On mě pořád potápěl. I když mu moje kámošky v moři braly boty, tak si jich nevšímal a pořád plaval ke mě a objímal se se mnou.

Znám kamarádku mého táty. Jí je 39 a chodila s 28letým. Deset a jedenáct roků rozdílu. Takže můj závěr: "chodit s mladšími až budu o hodně starší, je skvělé mít po boku někoho mladšího a osvěžujícího. To ale neplatí teď, kdybych měla chodit s o deset let mladším, tak bych byla pedo."

A jak je to u vás, chodily byste s mladším klukem?

Blend Ariana Grande

19. října 2014 v 15:27 | Reka |  Grafika

Napište prosím do komentů nápady na další blendy s celebritami.

Konečně pátek

17. října 2014 v 17:52 | Reka |  Deníček
Ahoj, dnešní den nestál vůbec za nic. Hned ráno mě seřvali za takovou kravinu, jako proč mám ohnutou úchytku na peru. Ale to nemá cenu řešit, normální člověk to stejně nepochopí. Ve škole to taky stálo za dvě věci. Každou přestávku jsem se učila na dva velké testy z dějepisu a biologie, protože jsem včera neměla náladu se učit pět A4 ze sešitu na biologii.

Test z dějepisu nedopadl dobře, protože jsem byla nervózní. Měli jsme možnot na 30 sekund nahlédnout do sešitu. Jenže v tom mém sešitě mi tak půlka věcí to bla v testu chyběla. Na gymplu totiž učitelé nepíšou zápisky na tabuli, ale normálně mluví a vy si to musíte všechno napsat. Samozřejmě, že nepíšu tak rychle, jako oni mluví.Stihla jsem si do testu doplnit jenom dvě věci.

Druhý test z dějepisu byl a a, b, c, d odpovědi. Jenže o přestávkách ačkoli jich máme šest se to opravdu nedá naučit, protože všichni řvou a křičí. Když vyjdu na chodbu, tak si taky nepolepším. Taky nedopadl dobře.

Ještě, že je už pátek, jinak bych se z toho už zcvokla. Dnešní večer vypadá na nějakou knížku. Jinak zítra ještě s dalšími spolužáky se jdeme fotit s hrady a zámky v našem městě. Náš učitel na češtinu M. je taky miláček, který pořád zadává nějaké úkoly. Máme za úkol se vyfotit se se všemi památkami v našem kraji, pojmenovat je a zařadit je do nějakého období. Má to být ve formě referátu.

Diplomky - no.2

17. října 2014 v 17:14 | Reka |  Pro vás
Čau, mám pro vás diplomky za bleskovku no.2. Děkuji za účast.
Den, který zničil přátelství

16. října 2014 v 18:40 | Reka |  Téma týdne
Fajn budu upřímná. Nepamatuji si přesně den ani měsíc, který to byl. Vím, že mi bylo dvanáct a chovala jsem se jako p**a. Do dneška jsem si to neodpustila. Ztratila jsem nejlepší kamarádku, kterou jsem znala od té doby, co jsem se naučila chodit, respektive když jsem začala poprvé chodit ven.

Ve třetí třídě jsme se stěhovali do Prahy a jí jsem neviděla přes rok. Pak jsme se ale vrátili a kamarádství s ní jsem obnovila. V šestý třídě se začala chovat divně. Vždycky něco slíbila a nikdy nic nedodržela. Jednou mi slíbila, že ke mně přijde ve středu, kdy jsem jí chtěla seznámit ještě s jednou kamarádkou. Samozřejmě, že nepřišla a mě naštvala. S pomocí kamarádky jsem jí napsala dost vulgární esemesky no a samozřejmě, že to šla hned ukázat tátovi.

I přesto jsme se zase spolu bavily. Ovšem její táta na to pořád nezapomněl. Od té doby jsme se už moc nebavily, jenom trochu. V osmé třídě jsme byly spolu venku a ona chtěla, ať u ní přespím. Byla jsem u ní a zrovna jí zazvonil mobil a na drátě byl její táta. Jelikož reprák od jejího mobilu byl hlasitý, tak jsem slyšela, že jí táta odpověděl, ať nezapomene, co jsem jí udělala, když se ho zeptala, jestli u nich můžu přespat. No a od toho dne je naše přátelství definitivně v háji.

Máte i vy nějaký podobný zážitek?

Bleskovka no.2

12. října 2014 v 17:38 | Reka |  Soutěže
Ahoj lidi, mám tu pro vás již druhou bleskovku na téma má nejlepší kamarádka. Za vyplnění odměňuji zase diplomy.

1) Co máš na své bff nejradši?

2) Kde a kdy jste se potkaly?

3) Jak často chodíte ven?

4) Máte podobné zájmy? Jestli ano, tak je vypiš.

5) Kdy nastane ten moment, že z obyčejného známého se stane váš kamarád?

6) Co chceš na diplomek?

Další super sobota - zatím

11. října 2014 v 12:34 | Reka |  Deníček
Ahojte, jak se máte? Já se mám zatím fajn. Dneska jsem u táty,
jeho přítelkyně a jejího syna Martina, který chodí do sedmičky. Museli jsme jít na hoďku a půl ven, tak jsme šli na hřiště. Tam na nás pořád koukal jeden kluk, který sám seděl na lavičce. "Brácha" mi ukazoval, jaký to tam mají nový, že tam mají posilovnu. Mně to nedalo a chtěla jsem se seznámit s tím klukem, který vždycky když jsem se na něj podívala na nás koukal. Brácha se s ním seznamovat vůbec nechtěl. Já ho přemlouvala a nakonec ho přemluvily mé peníze. Chtěla jsem po něm jen, ať jde se mnou za tím klukem. Skončilo to ale tak, že jsme si sedli vedle něj ale na jinou lavičku. Nedalo mi to a tak jsem na něj zařvala: "Na koho tu čekáš?" On řekl, že hlídá malého bráchu. Pak jsem mu řekla, ať si přisedne k nám. Říkal, že se přistěhoval z Anglie, kde žil tři roky. Mně to přišlo divný, že umí tam mluvit česky a on na to, že předtím žil v ČR. Nejvíc jsem to zabila, když jsem řekla: "Máš holku?" On zaskočeně odpověděl, že ne a já reagovala, že se ptám proto, že jsem viděla na facebooku, že je ňáká holka zadaná s (jeho příjmení), tak jestli to není on. Je to dobrý trik, jak to zjistit. Samo mě to napadlo. Zítra se možná zase uvidíme. A jak si užíváte sobotu vy?

This Freaking Song

9. října 2014 v 17:25 Písničky
Ahojte, pustila jsem si Óčko a hodně moc se mi zalíbila tato písnička:Kapela: The Janoskians

Vím, že už ji hrají déle, ale zalíbila se mi až dneska.Usmívající se Napište, jestli se vám taky líbí.

Plánovat nebo neplánovat?

8. října 2014 v 15:59 | Reka |  Téma týdne
Uvažujeme-li nad otázkou: "má smysl něco plánovat?"
Tak si můžeme odpovědět ano i ne.
Jsou věci, které se plánovat nedají. To jsou věci typu koho potkáš, pozdravíš, jak se na něj podíváš. Nemusíš ho potkat, i kdyby jsi chodil/a celý den kolem jeho baráku. Nemůžeš ovlivnit, jak se na něj podíváš nebo zaksichtíš, když nevíš jestli tě nejak nezaskočí. Nemůžeš ovlivnit svou náladu. Někdy ji máš skvělou a někdy na bodě mrazu a nemůžeš si říct, zítra budu š'tastný nebo něco jiného.
Pak jsou věci, které by se plánovat měly. A to jsou věci typu, pro jakou střední,
případně vysokou školu se rozhodnout. Čím se stát. Kdy založit rodinu. Může se stát překvápko, že zjistíš, že je ti šestnáct a jsi těhotná. Málokdo v šestnácti má to dítě úmyslně, ve většině případech, dejme tomu u těch normálních lidí, to nebylo plánované.
To je konec mé úvahy, doufám, že se líbila. Reka

Diplomky - bleskovka no.1

8. října 2014 v 15:44 | Reka |  Pro vás

Ahoj všem. Mám tady diplomky pro vás, co jste vyplnili bleskovku no.1. Chtěla bych poděkovat za účast a tady jsou ty diplomky. ↓↓↓ Klikni na celý článek

Bleskovka no.1

4. října 2014 v 16:36 | Reka |  Soutěže
Ahojky, mám tu pro vás bleskovku. Každý vyhrává diplomek.

1) Do jaké chodíš třídy?

2) Jaké máš koníčky?

3) Jak jsi našel/a tento blog?

4) Jaká témata tě na blogech nejvíc zajímají?

5) Koho nebo co chceš na diplomek?

Super sobota

4. října 2014 v 15:47 | Reka |  Deníček
Ahojky, jak si užíváte sobotu? Já jsem se dneska měla skvěle.
Šla jsem do města s kámoškou ze školy a ještě s její sestřenicí a bráchou. Její brácha je fakt swagerSmějící se. Pili jsme buble tea a on přišel k úplně neznámému klukovi a pozdravil ho. Pak se ho zeptal jak se má a pak mu řekl: "No víš, já tady střílím kuličky po lidech," a v momentě natáhl buble kuličku z buble tea a střelil mu ji do obličeje. Je mu dvanáct, ale je roztomilý.